Viktorova Viktorija

Datum objave: 04.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Victoria u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo.

Pobedu je odneo Viktor Višnić koji je u finalu bio bolji od Helene Vlajić 5:3, 5:0. U polufinalu Viktor je savladao Nikolu Stanojevića 5:0, 5:4, dok je Helena pobedila Anu Lukač 5:1, 5:3.

Utešni tunir je osvojio je Konstantin Trajković koji je u finalu pobedio Jovana Lakčevića 5:4, 5:3.

Đurđevićeva osvojila trofej u Partizanu

Na terenima TK Partizan u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Trijumfovala je Sanja Đurđević koja je u finalu savladala Kristinu Dimitrijević 6:1, 6:3. U polufinalu Sanja je bila bolja od Nine Zabrdac 6:0, 6:3, dok je Kristina pobedila Elenu Konjikušić 7:6(5), 1:6, 6:3.

Emilija i Mihailo osvojili memorijal Mome Unkovića

Memorijal Mome Unkovića, turnir za juniorke i juniore u konkurenciji do 18 godina, prva kategorija, održan je na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu.

U konkurneciji juniorki pobednički pehar osvojila je Emilija Kojičić koja je u finalu pobedila Senku Deletić 6:1, 6:1. U polufinalu Emilija je savladala Anu Ogrizović  6:3, 6:3, dok je Senka bila bolja od Doroteje Petrović 6:0, 6:1.

Kod juniora na pobedničko postolje stao je Mihailo Radosavljević koji je u finalu posle velike borbe pobedio Nikolu Purića 6:7(2), 6:3, 6:2. U polufinalu Mihailo je bio bolji od Novaka Novakovića 6:1, 6:2, dok je Nikola savladao Milana Macuru 6:4, 6:4.

Nikolić slavio u Marini Oasi

Na terenima TK Marina Oasa održano je otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija, dečaci.

Pobedu je odneo Marko Nikolić koji je u finalu bio bolji od Novaka Stokanovića 6:1, 6:0. U polufinalu Marko je posle velike borbe došao do pobede nad imenjakom Markom Vukobratovićem 6:0, 3:6, 6:3, dok je Novak savladao Strahinju Cejovića 6:2, 6:2.

Ivanovićevoj zeleni nivo

Na terenima TK White Star održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, zeleni nivo.

Trijumfovala je Gala Ivanović koja je u finalu bila bolja od Anđele Đorđević 4:0, 4:2. U polufinalu Gala je pobedila Sabrinu Jotić 4:2, 4:0, dok je Anđela savladala Petru Dobrodolac 2:4, 4:0, 7:4.

Naranđasti nivo u znaku Adrijana

Na terenima TK Kikinda održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za dečake.

Pobedu je odneo Adrijano Juđak koji je u finalu savladao Stefana Vargu 4:1. U polufinalu Adrijano je pobedio Makara Suvirdjonkova 4:0, dok je Stefan bio bolji od Mateje Vlaisavljevića 4:1.

Talenat, talenat, extra talenat!
Rođen je 10. februara 2005. u Budvi. Sa sedam godina odigrao je svoj prvi turnir i iste godine zabeležio je svoje prve pobede, a njegov uspon je, od tada, grafički prikazan, bio jedna strma uzlazna linija. Prvi pehar osvojen već sa osam leta je bio podstrek da nastavi s treninzima još intenzivnije.
Ipak, prekretnica, na neki način, bilo je osvajanje jednog od najznačajnijih turnira za mlade i talentovane igrače u Evropi i svetu – Smrikva boul u konkurenciji do 10 godina koji su osvajali i Dominik Tim i Borna Ćorić sada veliki ATP asovi.
Nizao je trofeje na Tennis Europe sceni, pobeđujući rivale i do tri godine starije od njega. Sa 11 leta osvojio je vezano nedelju za nedeljom Tennis Europe takmičenja, najpre u Beogradu, zatim i Moskvi (konkruencija do 12). Osvajao je državne šampionate, najpre u Crnoj Gori, zatim odmah po prelasku i naslov šampiona Srbije. Svoj raskošni talenat nastavio je da prezentuje i u starijem uzrastu. U 2017. Branko Đurić je osvojio šest turnira u singlu: Belgrade Open,  Pirogovskiy Winter Cup 2017 (Rusija), Bellevue Cup 2017 (Ulcinj, Crna Gora), Bitola Open 2017 (Makedonija), Reduta Cup 2017 (Sofija, Bugarska), u dublu je takođe nanizao pet trofeja. Branko je bio i finalista prestižnog takmičenja u konkurenciji do 12 koje je održano u francuskom mestu Orej.
 U 2018. nastavlja sa sjajnim partijama na međunarodnoj sceni, ovaj put u konkurenciji do 14 godina. Najpre je osvojio izuzetno cenjen trofej u Jerusalimu, igrao polufinale u Ulcinju, a zatim stiže i do najvrednijeg trofeja u dosadašnoj karijeri, Tennis Europe titule u Piještanima prva kategorija.
Đurić je vredan, miran, posvećen, igra kvalitetno, zrelo, izuzetno inteligentno. Njegovo vreme nema sumnje tek dolazi, tek ćemo se radovati pobedama i trofejima koje će ovaj sjajni dečak iskovati na velikoj teniskoj sceni, a već je dokazao da je rođen za velika dela.

Ženska selekcija Srbije obezbedila plasman na završno takmičenje ekipnog prvenstva Evrope do 14

Datum objave: 02.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Kvalifikacije Letnjeg ekipnog takmičenja juniorskih selekcija Evrope u konkurenciji do 14 godina, kako kod devojčica tako i dečaka, ušle su u završnu fazu.
Ženski tim Srbije pobedama nad timovima Izraela i Hrvatske obezbedio je plasman u finale kvalifikacija, a samim tim i na finalni turnir koji je na programu od 6. do 8. jula 2018. u italijanskom gradu San Remo.

Ženska reprezentacija Srbije u sastavu: Fatma Idrizović, Darja Šuvirdjonkova, Dorotea Milosavljević, predvođene trenerom  Nemanjom Ivićem u prvom kolu kvalifikacija koje se održavaju u češkom mestu Rakovnik savladale su tim Izraela 3:0 (Idrizović - Neriya Yona 6:1, 6:0, Šuvirdjonkova - Maya Betzalel 6:7(5), 6:3, 6:2, dubl: Idrizović, Milosavljević - Beztalel, Chiche 7:6(2), 1:6, 12:10. U borbi za plasman u finalne kvalifikacija pobeđena je selekcija Hrvatske 2:1 (Idrizović - Marijana Majetić 3:6, 6:2, 6:0, Šuvirdjonkova - Sara Svetac 5:7, 6:7(1), dubl: Idrizović, Šuvirdjonkova - Bubalo, Majetić  6:3, 1:6, 10:5.
U finalu kvalifikacija Srbija će odmeriti snage sa ekipom Češke Republike.

Dečaci su se za plasman u završnicu Letnjeg ekipnog prvenstva Evrope 2018. u konkurenciji do 14 borili u češkom mestu Veška. Boje Srbije na ovom takmičenju brane: Luka Jovanović, Branko Đurić, Nikola Zekić, predvođeni trenerom Ivanom Gažom.  U prvom kolu kvalifikacija Srbija je savladala tim BiH 3:0 (Jovanović - Ahmed Hurtić 6:3, 6:0, Đurić - Radomir Tomić 6:4, 4:6, 7:5, dubl: Jovanović, Zekić - Bajrović, Hurtić 6:3, 6:3). U borbi za plasman u finalne kvalifikacija Srbija je izgubila od selekcije Češke 0:3 (Jovanović - Hynek Barton 6:2, 4:6, 4:6, Đurić - Matthew William Donald 0:6, 4:6, dubl: Đurić, Zekić - Barton, Nicod  3:6, 5:7.
U borbi za treće mesto reprezentacija Srbije boriće se protiv selekcije Nemačke.

Srbija na korak od plasmana u finale EP do 14

Datum objave: 01.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Letnje ekipno takmičenje juniorskih selekcija Evrope u konkurenciji do 14 godina startovalo je sa kvalifikacionim mečevima kako kod devojčica tako i dečaka.

Ženska reprezentacija Srbije u sastavu: Fatma Idrizović, Darja Šuvirdjonkova, Dorotea Milosavljević, predvođene trenerom  Nemanjom Ivićem u prvom kolu kvalifikacija koje se održavaju u češkom mestu Rakovnik savladale su tim Izraela 3:0 (Idrizović - Neriya Yona 6:1, 6:0, Šuvirdjonkova - Maya Betzalel 6:7(5), 6:3, 6:2, dubl: Idrizović, Milosavljević - Beztalel, Chiche 7:6(2), 1:6, 12:10. U borbi za plasman u finalne kvalifikacija, a samim tim i na finalni turnir naše devojke će odmeriti snage sa selekcijom Hrvatske.

Dečaci se za plasman u završnicu Letnjeg ekipnog prvenstva Evrope 2018. u konkurenciji do 14 bore u čekom mestu Veška. Boje Srbije na ovom takmičenju brane: Luka Jovanović, Branko Đurić, Nikola Zekić, predvođeni trenerom Ivanom Gažom.  U prvom kolu kvalifikacija Srbija je savladala tim BiH 3:0 (Jovanović - Ahmed Hurtić 6:3, 6:0, Đurić - Radomir Tomić 6:4, 4:6, 7:5, dubl: Jovanović, Zekić - Bajrović, Hurtić 6:3, 6:3). U borbi za plasman u finalne kvalifikacija, a samim tim i na finalni turnir naši momci će odmeriti snage sa selekcijom Češke.

Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije 2018 u konkurenciji do 12 godina

Datum objave: 30.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 12 godina.