Tešiću trofej na Ekovelu

Datum objave: 17.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Ekovel održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za dečake u konkurenciji do 14, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Matija Tešić koji je u finalu bio bolji od Andreja Rajaka 6:2, 6:1. U polufinalu Matija je savladao Lazara Virijevića 6:3, 6:1, dok je Andrej pobedio Lava Viškovića 6:4, 6:0.

Iva i Vuk osvojili Mišin memorijal u TA Tipsarević

Na terenima TA Tipsarević održan je Mišin memorijal u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

U konkurenciji devojčica pobedničko postolje osvojila je Iva Rafailović koja je u borbi za tron savladala Aleksandru Đokić 6:4, 6:0. U polufinalu Iva je pobedila Katarinu Milošević 7:6(3), 6:2, dok je Aleksandra bila bolja od Teodore Kostović 6:1, 6:0.

U ženskom dublu trijumfovale su Aleksandra Stevanović i Mia Milisavljević pobedivši u finalu par Teodora Kostović, Petra Konjikušić 7:6(7), 6:4.

Kod dečaka naslov šampiona u singlu poneo je Vuk Kruščić pobedivši u finalu Nikolu Lulića 6:3, 6:3. U polufinalu Vuk je savladao Nikolu Jovića 7:5, 6:1, dok je Nikola bio bolji od Aleksandra Žikića 6:4, 6:2.

Muški dubl osvojio je par Nikola Lulić, Vuk Kruščić savladavši u finalu par Aleksandar Žikić, Nikola Jović 6:4, 6:2.

Jocićeva osvojila Grocku

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Tijana Jocić koja je u finalu savladala Milicu Prokić 7:5, 6:1. U polufinalu Tijana je pobedila Kristinu Dimitrijević 6:2, 6:3, dok je Milica bila bolja od Mine Lazić 6:1, 6:3.

Kalančetov memorijal u znaku Emilije i Mihajla

Datum objave: 16.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ održan je turnir Kalančetov memorijal u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Emilija Zdravković koja je u finalu pobedila Anju Stanković 6:1, 6:0. U polufinalu Emilija je svladala Jovanu Nikolić 6:3, 6:3, dok je Anja bila bolja od Nede Milenković 6:0, 6:0.

Kod dečaka pobednički pehar zagrlio je Mihajlo Lasica savladavši u finalu Dimitrija Kocića 7:5, 6:3. U polufinalu Mihajlo je bio bolji od Haralampija Toskića 6:1, 6:0, dok je Dimitrije pobedio Veljka Krstića 7:6(8), 6:3.

Daskaloviću seniorski Winner

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Pobedu je odneo Aleksa Daskalović koji je u finalu savladao Igora Baničevića 6:3, 7:5. U polufinalu Aleksa je bio bolji od imenjaka Alekse Savina 6:2, 6:0, dok je Igro pobedio Luku Todorovića 7:5, 6:1.

Zekiću titula na Meridiani

Datum objave: 16.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezenttaivac Srbije Miljan Zekić osvojio je turnir iz fjučers serije koji je održan na terenima TK Meridiana u Novom Sadu za nagradni fond od 15000 dolara.

Zekić je u borbi za tron savladao Italijana Simonea Rinčalija 6:2, 6:4. Meč polufinala bez borbe Miljanu je predao Francuz Floren Dip, dok je Simone bio bolji od Turčina Ergija Kirkina 4:6, 7:6(7), 7:5.

Miljan je na terenima Meridiane osvojio njegovu 20. singl titulu u karijeri.

Staši treće mesto u Češkoj

Mlada teniserka Srbije Staša Srbulović osvojila je treće mesto na međunarodnom seniorskom turniru za gluve tenisere koje je održano u češkom mestu Brno.

Staša je u polufinalu izgubila od 21-godišnje Slovakinje koja na svetskoj rang listi gluvih tenisera zauzima prvo mesto, Janke Janjusikove 6:1, 6:4. U borbi za treće mesto Srbulovićeva je savladala Čehinju Sonu Iskovsku 6:0, 6:0.

Aleksa osvojio Privilege

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege.

Pobednički pehar osvojio je Aleksa Savin koji je u finalu pobedio Dimitrija Kocića 4:6, 7:6(15), 6:1. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Bogdana Muškatirovića 7:6, 6:2, dok je Dimitrije savladao Mihajla Lasicu 6:2, 6:7(3), 6:4.

Iva pokorila Banjicu

Na terenima TK Banjica održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Trijumfovala je Iva Rafailović koja je u finalu savladala Teodoru Šljivančanin 3:6, 6:3, 6:1. U polufinalu Iva je pobedila Stelu Džinović 7:5, 6:3, dok je Teodora bila bolja od Gale Ilić 6:0, 6:1.

Pobeda Milenkovićeve na terenima TA Tipsarević

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkruenciji do 16 godina, druga kategorija devojčice, održano je na terenima TA Tipsarević.

Trijumfovala je Neda Milenović koja je u borbi za tron savladala Milicu Radunović 3:6, 6:3, 6:4. U polufinalu Neda je bila bolja od Ane Milosavljević 6:0, 6:3, dok je Milica pobedila Elenu Konjikušić 6:2, 6:2.