Arhiva vesti - Sve vesti

TK Crvena zvezda Ekipni šampion Srbije 2018. za seniorke

Datum objave: 07.11.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Ekipno prvenstvo Srbije za seniorke. Takmičenje je održano po round robin sistemu, a učestvovalo je tri ekipe: TK Crvena zvezda, TK TAŽ i TK Dinamo. Organizator je bio Teniski savez Srbije (TSS).

U prvom delu završnice prvenstva TAŽ je bio bolji od Dinama sa 3:2. Nakon nerešenog ishoda u 4 singla, odlučivao je dubl. Poraženi je išao na Crvenu zvezdu. Ekipa Zvezde je slavila sa 3:2 u ukupnom skoru protiv teniserki iz Pančeva. Singl mečevi su već doneli teniserkama iz Beograda nedostižnih 3:1, pa su u dubl meču igrale rasterećeno. Sa po jednom pobedom su u finale otišle su teniserke TAŽ i TK CZ.

Pobednik je ekipa Crvene zvezde koja je zabeležila obe pobede, drugo mesto pripalo je TK TAŽ sa skorom od jedne pobede i jednog poraza, treće mesto osvojio je tim TK Dinamo sa dva poraza.

TK TAŽ - TK Crvena zvezda 2:3 (Teodora Ristić -  Aleksandra Stanković 1:6, 2:6, Mija Ljubic - Dina Dudić 6:3, 6:1, Darija Mladenović - Jelena Marjanović 5:7,6:3, 4:6, Natalija Nikolić - Danijela Tomić 4:6, 2:6, dubl: Mladenović,Nikolić - Marjanović,Tomić  6:4, 5:7, 7:5.

Nina Stojanović osvojila dubl u Luksemburgu

Fed kup reprezentativka Srbije, 22- godišnja Nina Stojanović nastavlja sa sjajnim partijama i rezultatima u funišu sezone 2018.

Nakon duplog finala (singl i dubl) koje je odigrala na turniru u Istanbulu (25.000 dolara nagradni fond), usledilo je takmičenje u Lukemburgu gde je u singlu stigla do polufinala, a u dublu do novog trofeja.

Nina je do pobedničkog postolja na turniru u Patengeu (25.000) stigla u paru sa predstavnicom Rusije Anastasijom Pribilovom. One su u finalu bile bolje od para Piter - Skamlova (POL,SVK) 2:6, 6:2, 10:8.

Ove nedelje Nina se takmiči na turniru u Minsku (25.000 dolara nagradni fond).

Paleček vicešampion ITF turnira u Minsku

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 14-godišnja Nikol Paleček ponela je naslov vicešampiona na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina koji je odigran u Minsku.

Nikol je do finala BelGlobal Cupa 2018 u Belorusiji stigla izgubivši samo jedan set u teškom polufinalnom susretu protiv ruskinje Darije Soldatove koju je salvadala rezultatom 7:5, 5:7, 6:3. U samom finalu Palečekova je izgubila od domaće predstavnice Aljone Falei 3:6, 2:6.

Bilo je ovo prvo ITF (do 18) finale za mladu i izuzetno talentovanu Nikol koja je sa samo 14 godina u sezoni 2018. odigrala i šest Tennis Europe finala u konkruenciji do 16 godina, od toga osvojila dva, oba u Barseloni.

Paleček nam je ovim rezultatima pokazala da se radi o teniserki od koje ćemo u budućnosti videti i doživeti velika dela.

Bravo!

Obaveštenje - državni praznik

Datum objave: 05.11.2018. // Kategorija: Vesti

Poštovani,

obaveštavamo vas da povodom državnog praznika Dana primirja u Prvom svetskom ratu, kancelarija Teniskog saveza Srbije neće raditi u ponedeljak 12.11.2018. godine

Srdačan pozdrav,

Teniski savez Srbije

Skrobonja osvojila Hong Kong

Datum objave: 02.11.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorska reprezentativka Srbije 17 - godišnja Anđela Skrobonja osvojila je dubl trofej na juniorskom ITF takmičenju koje je održano u Hong Kongu, G2 kategorije.

U singlu Skrobonja je odigrala četvrtfinale u kome je izgubila od predstavnice Tajlanda Tasaporn Naklo 1:6, 4:6.

Do pobedničkog postolja u dublu Anđela je stigla u paru sa predstavnicom Tajlanda Manančaja Savangkaev. One su u finalu bile bolje od para Čang (TPE) - Vang (CHN) 6:3, 6:2.

TENISKA AKADEMIJA ŽIVKOVIĆ DOMAĆIN EKIPNOG ZA SENIORKE

Datum objave: 01.11.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) u petak 02. novembra počinje završnica Ekipnog prvenstva Srbije u konkurenciji seniorki. Turnir se održava u organizaciji Teniskog saveza Srbije (TSS). Finale je zakazano za nedelju sa početkom u 10 sati.

Na prvenstvu Srbije učestvovaće tri najbolje rangirane ekipe. Pored Teniske akademije Živkovič, u završnici su se našli Dinamo iz Pančeva i Crvena zvezda iz Beograda. Igraju se mečevi u singl i dubl konkurenciji. Za ekipu domaćina nastupiće Teodora Ristić, Mija Ljubić, Darija Mladenović, Jovana Nikolić, Natalija Nikolić i Maša Mitić. Program počinje u 10 sati i ulaz je slobodan.

Tokom proteklog vikenda teniseri Teniske akademije Živković su osvojili vicešampionsku titulu u seniorskoj konkurenciji, Natalija Nikolić i Stefan Skobelev su osvojili prvo mesto na Otvorenom prvenstvu Niša u kategoriji do 16 godina. Na istom turniru su Jovana Nikolić i Nikola Cvetanović bili drugoplasirani.

Senka Deletić osvojila Masters TSB do 18 za 2018.

Datum objave: 31.10.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Agrimes održan je završni Masters Teniskog saveza Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniorke.

Pobedničko postolje osvojila je Senka Deletić koja je u finalu bila bolja od Anđele Todorović  6:3, 6:2. U polufinalu Senka je savladala Anastasiju Radojević7:6(6), 6:1, dok je Anđela pobedila Aleksandru Blagojević 6:0, 6:1.

U bobri za treće mesto Radojevića je bila bolja od Blagojevićeve 6:2, 6:0.

Varvara i Andrej osvojili OP Meridiana do 14

Datum objave: 29.10.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Varvara Degtiareva koja je u finalu pobedila Vladu Ponomarenko 6:1, 6:3. U polufinalu Varvara je bila bolja od Tare Mihaljević 6:2, 7:5, dok je Vlada posle velike borbe savladala Andreu Galin 6:3, 4.6, 7:6(6).

U konkruenciji dečaka na pobedničko postolje stao je Andrej Rajak koji je u finalu bio bolji od Petra Ćertića 6:1, 6:1. U polufinalu Andrej je pobedio Luku Uzelca 6:1, 6:2, dok je Petar savladao Luku Ilića 3:6, 6:4, 6:4.

TK Crvena zvezda Ekipni šampion Srbije 2018. za seniore

Datum objave: 28.10.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji seniora.

Pobednički pehar i naslov šampiona države poneo je tim TK Crvena zvezda koji je u finalu savladao ekipu domaćina TK TAŽ rezultatom 4:3 (Aleksa Ćirić - Marko Tepavac  2:6, 1:6, Veljko Blagojević - Bodin Žarković 3:6, 2:6, Lazar Radenković - Aleksa Bućan 0:6, 6:0, 6:0, Veljko  Pejčić - Luka Marković 1:6, 3:6, Luka Stefanović - Ivan Bjelica 2:6, 2:6, dubl: Ćirić/Radenković - Tepavac/Bućan  6:4, 3:6, 6:4,  Blagojević/Milenković - Žarković/Marković 7:5, 5:7, 6:4.

Na Ekipnom prvenstvu Srbije 2018. učestvovali su i timovi TK Gazela i TK Dinamo. U polufinalu TK CZ pobedio je ekipu TK Gazela 6:1, dok je TK TAŽ savladao tim TK Dinamo 4:3.

Kecmanović vicešampion u Liužou

Datum objave: 28.10.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije, 19 - godišnji Miomir Kecmanović nastavlja sa sjajnim partijama i rezultatima na ATP sceni.

Protekle nedelje Kecmanović se takmičio na turniru iz čelendžer serije u kineskom Liužou (nagradni fond 50.000 dolara +H) gde je osvojio naslov vicešampiona. U borbi za trofej Miomir je posle velike borbe izgubio od prvog nosioca iz Moldavije, 98. na svetu Radu Albota 2:6, 6:4, 3:6.

Kecmanović je trenutno na 149. mestu ATP liste, a rezultat iz Liužoa će mu doneti novi skok i najbolji rang do sada. U poslednjih mesec dana Miomir je odigrao tri polufinala jakih turnira iz čelendžer serije, kao i finale u Liužou. U 2018. nanizao je i veliki broj pobeda nad bivšim i sadašnjim članovima top 100 na svetu, među kojima je Amerikanac Tifo (45. na svetu).

Naredne nedelje Kecmanović će se takmičiti na turniru iz čelendžer serije u Šenženu (75.000 dolara).