Vukomanoviću trofej Green Seta

Datum objave: 06.12.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Green Set održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički trofej otišao je u ruke Todora Vukomanovića kojem je meč finala pri rezultatu 6:3, 3:0 predao Petar Ćertić. U polufinalu Todor je bio bolji od Alekse Smiljanića 6:3, 6:2, dok je Ćertić pobedio Sašu Markovića 4:6, 7:6(5), 6:3.

Stojanovićeva osvojila Dril

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Dril.

Pobedničko postolje osvojila je Leontina Stojanović koja je u finalu savladala Anastasiju Arsić 7:6(6), 6:0. U polufinalu Leontina je pobedila Klaru Vaju 7:5, 6:0, dok je Anastasiji meč kod rezultata 6:7(6), 6:3, 3:1 predala Nina Zabrdac.

Trijumf Nonkovićeve u TA Tipsarević

Na terenima TA "Tipsarević" (11. april) održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki (do 18) druga kategorija.

Trijumfovala je Nađa Nonković koja je u finalu bila bolja od Jelene Marjanović 6:3, 6:1. U polufinalu Nađa je pobedila Dinu Dudić 7:5, 6:1, dok je Jelena savladala Natašu Savić 6:3, 6:3.

Matoviću Green Set trofej

Pobedu je odneo Milan Matović koji je u finalu savladao Vladu Jankanja 2:6, 6:1, 6:0. U polufinalu Milan je bio bolji od Marka Nešića 6:4, 6:0, dok je Vlada pobedio Viktora Stojovića 6:2, 7:5.

Obradovićeva osvojila trofej u TA Tipsarević (do 16)

Prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 16 godina, druga kategorija, održano je na terenima TA "Tipsarević" (11. april).

Pobedu je odnela Andrea Obradović koja je u finalu savladala Doroteu Milosavljević 6:3, 6:1. U polufinalu Andrea je bila bolja od Anđele Lazarević 6:3, 6:0, dok je Dorotea pobedila Jelenu Gojković 7:5, 6:4.

Premovićeva osvojila Top Ten do 12

Na terenima TK Top Ten održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

Pobedničko postolje osvojila je Jana Premović koja je u finalu savladala Stelu Džimović 1:6, 6:3, 6:2. U polufinalu Jana je pobedila Aleksandru Đokić 6:1, 2:6, 7:6(4), dok je Stela bila bolja od Ive Veljić 6:2, 6:2.

Treće mesto osvojila je Đokićeva pobedivši Veljićevu 6:1, 6:2.

Saviću trofej u TA Tipsarević (do 16)

Na terenima TA "Tipsarević" (Olimp) održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake.

Pobedu je odneo Mihailo Savić koji je u finalu bio bolji od Leona Nikolića 6:2, 6:4. U polufinalu Mihailo je pobedio Zorana Ludoškog 6:1, 4:6, 6:3, dok je Leon savladao Lava Viškovića 6:1, 3:6, 6:2.

Lazar Danić šampion regiona, Natalija Nikolić vicešampionka

Teniseri i teniserke Teniske akademije Živković (TAŽ) ponovo su bili najuspešniji u regionu. U Nišu na terenima TAŽ-a održano je Prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u kategoriji do 16 godina. Šampion regiona je Lazar Danić (TAŽ). On je u finalu savladao klupskog druga Nikolu Cvetanovića. Rezultat je bio 2:0 u setovima, ali se igralo krajnje neizvesno finale (7/6, 7/6). I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Stefanu Skobelevu.

„Znao sam da će finale biti neizvesno, treniramo zajedno i moglo se očekivati da će bolja koncentracija presuditi pobednika. Uživao sam u meču i mislim da smo opravdali sve ono što nosi finale sa sobom.“ – istakao je Lazar Danić

U konkurenciji teniserki Natalija Nikolić (TAŽ) je zauzela drugo mesto. Od nje je u finalu bila bolja Mia Ristić iz Bora sa 2:0. Treće mesto su podelile teniserke Teniske akademije Živković Anja Stanković i Jovana Nikolić.

Stevanovićevoj i Livadi naranđasti nivo u TK Topaco

Na terenima TK Topaco održan je turnira za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Dragica Stevanović koja je u finalu bila bolja od Ane Lukač 5:3. U polufinalu Dragica je pobedila Teodoru Arsić 4:0, dok je Lukačeva savladala Helenu Vlajić 5:3.

Utešni turnir kod devojčica osvojila je Luna Tomić savladavši Unu Džavić 5:3.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar osvojio je Dejan Livada koji je u finalu pobedio Pavla Stojiljkovića 5:3. U polufinalu Dejan je bio bolji od Krste Krivokapića 4:2, dok je Pavle savladao Uroša Palavestrića 5:4(5).

Utešni turnir kod dečaka osvojio je Boris Belojica pobedivši u finalu Veljka Predolca 4:2.

Leontina osvojila Banjicu

Na terenima TK Banjica održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, B kategorija, devojčice.

Pobednički pehar osvojila je Leontina Stojanović koja je u finalu savladala Teodoru Milić 6:3, 6:3. U polufinalu Leontina je bila bolja od Anastasije Arsić 6:0, 6:1, dok je Teodora pobedila Andreu Nou Galin 6:2, 6:4.

U borbi za treće mesto Galin je savladala Arsićevu 2:6, 6:3, 6:2.