Arhiva vesti - Sve vesti

Kecmanović u četvrtfinalu Indijan Velsa

Datum objave: 13.03.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji mladi teniser Srbije, 19 - godišnji Miomir Kecmanović plasirao se u prvo četvrtfinale turnira iz Masters serije u karijeri. Na prestižnom takmičenju u Indijan Velsu, koji važi i za nezvanični peti gren slem turnir, naš mladi as je obezbedio plasman među osam najboljih što mu donosi i ulazak u 100 najboljih tenisera sveta.

Kecmanović je u osmini finala snage odmerio sa Japancem Jošihitom Nišiokuom. Prvi set pripao je Miomiru 6:4, nakon toga Japanc je predao susret zbog povrede. U borbi za plasman u polufinale Kecmanović će se boriti protiv Kanađanina Miloša Raonića sa kojim se već susreo ove godine u drugom kolu Brizbejna gde je posle velike borbe do pobede došao Raonić. Biće ovo sjajna prilika za Miomira da se u kalifornijskoj pustinji revanšira Milošu.

Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović zaustavljen je u osmini finala Indijan Velsa od drugog reketa sveta Španca Rafaela Nadala 3:6, 4:6.

Krajinović protiv Nadala za četvrtfinale

Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović plasirao se u 4. kolo turnira iz Masters serije u Indijan Velsu.

Naš as je do osmine finala nezvaničnog petog gren slema stigao bez izgubljenog seta na tom putu savladavši 21. (Gofan) i 15. (Medvedev) igrača sveta. U 3. kolu Krajinović je deklasirao Rusa Danila Medvedeva 6:3, 6:2, a sada ga u borbi za prolaz u četvrtfinale čeka susret sa drugim reketom sveta, Špancem Rafaelom Nadalom.

Najbolji teniser sveta, naš Novak Đoković izgubio je meč 3. kola singla od Nemca Filipa Kolšrajbera 4:6, 4:6, ali je obezbedio plasman u polufinale dubla u paru sa Italijanom Fabiom Fonjinjijem. U četvrtfinalu Novak i Fabio su savladali par Tekau - Roher (ROU,NED) 7:6(6), 2:6, 10:6. U borbi za finale snage će odmeriti sa pobednikom meča Melo, Kubot - Inglot, Škugor.

Kecmanović za četvrtfinale Indijan Velsa protiv Japanca

Datum objave: 12.03.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji mladi teniser Srbije, 19- godišnji Miomir Kecmanović sjajnim partijama na turniru iz Masters serije u Indijan Velsu, poznatom i kao peti gren slem, ostvario je plasman u osminu finala ovog takmičenja.

U trećem kolu Indijan Velsa Kecmanović je u srpskom derbiju savladao Lasla Đerea 6:2, 7:6(3) i time obezbedio borbu za plasman u četvrtfinale ovog prestižnog turnira. U osmini finala Miomir će snage odmeriti sa Japancem Jošihitom Nišiokuom.

Kecmanović je prvi teniser Srbije koji se na ovogodišnjem takmičenju u Indijan Velsu plasirao u osminu finala. Priliku da učine isto imaju i prvi reket sveta Novak Đoković protiv Nemca Filipa Kolšrajbera kao i naš Dejvis kup reprezentativac Filip Krajinović u sudaru sa ruskim teniserom Danilom Medvedevim.

Miomir je trenutno na 130. mestu ATP liste, ali po završetku Mastersa u kalifornijskoj pustinji očekuje ga veliki skok. Sa novim bodovima Kecmanović se nalazi na korak od ulaska u 100 najboljih na svetu. Njegov najbolji rang do sada je 118. mesto koje je ostvario 28. januara 2019.

Trajkoviću crveni nivo u Kovačici

Datum objave: 11.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kovačica održano je Prvenstvo u konkurenciji do osam godina, crveni nivo (devojčice i dečaci).

Na pobedničko postolje stao je Konstantin Trajković koji je u finalu pobedio Borka Mihajlovića 5:4, 5:2. U polufinalu Konstantin je savladao Luku Anđelića 5:3, 5:2, dok je Borko bio bolji od Petra Travice 5:4, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Neša Pavlović pobedivši u finalu Nikolu Ilića 3:5, 5:3, 5:1.

Tijana pokorila Pariz

Datum objave: 10.03.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 14 -godišnja Tijana Sretenović osvojila je drugu Tennis Europe titulu (konkurencija do 14) u sezoni 2019.

Do novog naslova šampiona Tijana je stigla na Tennis Europe takmičenju u Parizu (TIM Essonne) prve kategorije. U borbi za trofej Sretenovićeva je savladala prvog nosioca ovog turnira, treću teniserku Starog kontinenta (do 14) Čehinju Kristinu Tomajkovu 7:6(9), 6:3.

Sretenovićeva se i na prvom takmičenju u 2019. popela na tron, bilo je to na turniru u ruskom Kimkiju, takođe prva kategorija.

Bravo!

Kujundžiću crveni nivo na Drilu

Datum objave: 05.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Prvenstvo u konkruenciji do 10 godina, crveni nivo.

Šampionski pehar osvojio je Todor Kujundžić koji je u finalu savladao Petra Travicu 3:5, 5:2, 5:4. U polufinalu Todor je bio bolji od Marka Pavlovića 5:4, 5:2, dok je Petar pobedio Konstantina Trajkovića 5:2, 5:4.

Utešni turnir osvojio je Nikola Jotić pobedivši u finalu Minu Božić 5:0, 5:3.

Oparnica pokorio Haron

Na terenima TK Haron održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Na pobedničko postolje stao je Aleksa Oparnica koji je u finalu savladao Đorđa Dimitrijeva 6:0, 4:6, 6:1. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Uroša Rađenovića 6:4, 6:1, dok je Đorđe pobedio Milana Radojičića 7:5, 6:1.

Nevena i Nikola šampioni u Knjaževcu

Na terenima TK Magnet održano je OP Knjaževca u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, druga kategorija.

U konkurenciji devojčica naslov šampiona ponela je Nevena Janošević koja je u finalu pobedila Milicu Martinović 6:1, 1:6, 7:5. U polufinalu Nevena je bila bolja od Sofije Krstić 6:3, 6:1, dok je Milica savladala Miu Milisavljević 6:2, 7:5.

Kod dečaka trijumfovao je Nikola Jović kome je meč finala predao Mateja Stefanović kod rezultata 6:0, 4:0. U polufinalu Nikola je pobedio Aleksandra Žikića 6:3, 6:4 dok je Mateja bio bolji od Andrije Petrovića 6:1, 6:3.

Danici i Janku narandžasti nivo u Novom Sadu

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo za devojčice i dečake.

U glavnom turniru za devojčice pobedu je odnela Danica Stevanović koja je u finalu pobedila Miu Rakić 5:3. U polufinalu Stevanovićeva je bila bolja od Helene Vlajić 4:2, dok je Mia savladala Unu Džavić 4:0. Utešni turnir osvojila je Danica Marjanović koja je u finalu savladala Jovanu Teodorović 5:4(3).

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Janko Mladenović pobedivši u finalu Makara Suvirdjonkova 4:2. U polufinalu Janko je bio bolji od Veljka Predolca 4:2, dok je Makar savladao Uroša Đorđevića 4:2. Utešni turnir je osvojio Nikola Stanojević pobedivši u finalu Mateju Vlaisavljevića 5:4(5).

Vojinovićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Trijumfovao je Vanja Vojinović koji je u finalu pobedio Bogdana Muškatirovića 6:1, 6:3. U polufinalu Vanja je bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:1, 6:1, dok je Bogdan savladao Marka Stojanova 6:2, 6:2.